Philharmoniker 1/2 unssia
1/2 unssia (15,55 grammaa) puhdasta kultaa!
- Maailmanlaajuisesti tunnustettu ja hyväksytty sijoituskolikko
- Kolikon vuosiluku on satunnainen
- Alv-vapaa
- Hinta sidottu kulloiseenkin kullan markkinahintaan
Philharmoniker 1/2 unssin toimituksesta veloitetaan mukautetut toimituskulut. Varmistaaksemme, että kultasi toimitetaan kotiisi mahdollisimman turvallisesti, valitsemme turvallisen ja luotettavan toimitustavan. Voit lukea lisää erityisistä toimituskuluista täältä.
Philharmoniker-kolikon on lyönyt Münze Österreich vuodesta 1989 lähtien.
Philharmoniker on Euroopan tunnetuin sijoituskolikko, ja se on tunnustettu ja hyväksytty maailmanlaajuisesti. Kolikot on lyöty puhtaasta kullasta, eli niiden puhtausaste on 999,9/1000.
Philharmonikerin ulkoasu on pysynyt muuttumattomana vuodesta 1989 lähtien. Siinä on kuvattu kuuluisan Wiener Philharmoniker -sinfoniaorkesterin soittimet sekä orkesterin kotisalin, Wiener Musikvereinin, urut.
| SKU | 0120707 |
|---|---|
| Metalli | Kulta |
| Sisältö | 999,9/1000 |
| Paino | 15,55 g |
| Hienon kullan paino | 15,55 g |
| Halkaisija | 28,0 mm |
| Laatu | Uncirculated |
| Jaartal | Sekalaiset |